Utbildningsanordnare: Tampereen kaupunki

Läroanstalt: Tampereen seudun ammatiopisto Tredu

101 Fordonsmekanik Karri Tanner
101 Fordonsmekanik Ville‐Veikko Holm
102 Bilskadereparation Anders Salonen
102 Bilskadereparation Sami Piispanen
103 Billackering Aleksi Laakkonen
103 Billackering Elmo Pässilä
103 Billackering Salla‐Mari Haapanen
104 Transportlogistik Eemeli Lahdenperä
104 Transportlogistik Miklas Alanen
104 Transportlogistik Veijo Vormisto
104 Transportlogistik Vesa Vormisto
105 Användning av skogsmaskin Antti Mononen
105 Användning av skogsmaskin Jaakko Mustalammi
105 Användning av skogsmaskin Jani Kytölä
105 Användning av skogsmaskin Jussi Korpinen
105 Användning av skogsmaskin Patrik Nortula
105 Användning av skogsmaskin Sami Uusitalo
105 Användning av skogsmaskin Werneri Ojanen
201 CAD-planering Eerika Nurmela
201 CAD-planering Jyri Posio
201 CAD-planering Outi Sintonen
201 CAD-planering Roope Helo
202 Tryckteknik Kaisa Heiskanen
202 Tryckteknik Ville Pöllänen
203 Planering av trycksaker Julius Laakso
203 Planering av trycksaker Peik Lehtinen
203 Planering av trycksaker Saara Justander
203 Planering av trycksaker Tatu Grek
204 Databehandling Akseli Savinainen
204 Databehandling Eero Tuominen
204 Databehandling Joni Knuuttila
204 Databehandling Niklas Sundall
204 Databehandling Niko Heikkilä
204 Databehandling Nuutti Jussila
204 Databehandling Otto Kujala
205 Datorer och nätverk Petteri Lehtonen
206 Produktion av webbsidor Joel Koch
301 Kundbetjäning och försäljning Aino Tainio
301 Kundbetjäning och försäljning Boris Loponen
301 Kundbetjäning och försäljning Emmi Nieminen
301 Kundbetjäning och försäljning Henna Anttila
301 Kundbetjäning och försäljning Johannes Koivunen
301 Kundbetjäning och försäljning Joni Koivisto
301 Kundbetjäning och försäljning Juuso Haapanen
301 Kundbetjäning och försäljning Miia Mattila
301 Kundbetjäning och försäljning Paavo Tuomi
301 Kundbetjäning och försäljning Sara Freihoff
301 Kundbetjäning och försäljning Valtteri Anttila
302 Frisering Amanda Teuho
302 Frisering Julia Selkälä
307 Klädsömnad Anni Vainio
307 Klädsömnad Iina Leppänen
307 Klädsömnad Kanyanat Chanphitak
308 Visuellt försäljningsarbete Ella Teronen
308 Visuellt försäljningsarbete Emilia Rantala
308 Visuellt försäljningsarbete Iina Orava
308 Visuellt försäljningsarbete Jonna Kettinen
308 Visuellt försäljningsarbete Reetta Koho
308 Visuellt försäljningsarbete Susanna Vesanto
310 Företagsamhet Johannes Mäkinen
310 Företagsamhet Joona Palviainen
310 Företagsamhet Jessica Jussila
310 Företagsamhet Linda Salo
310 Företagsamhet Oona Laakko
310 Företagsamhet Ville Suominen
312 Turism Angeliina Hämäläinen
312 Turism Heidi Korpi
312 Turism Miira Saarinen
312 Turism Nea Vuorinen
313 Ekonomiförvaltning Arttu Meskus
313 Ekonomiförvaltning Jaakko Kotiranta
313 Ekonomiförvaltning Jere Nurkkala
313 Ekonomiförvaltning Jonna‐Riikka Mattila
313 Ekonomiförvaltning Oula Torvinen
313 Ekonomiförvaltning Teemu Kahi
401 Möbelsnickare Isak Lukkarinen
401 Möbelsnickare Joni Rapakko
402 Ventilationsinstallation Ronnie Pääsky
402 Ventilationsinstallation Samuel Kauppinen
402 Ventilationsinstallation Samuel Konttinen
404 Målning och tapetsering Jiina Rissanen
404 Målning och tapetsering Lampinen Jenna
405 Rörläggning Arttu Kiho
405 Rörläggning Miro Huhta
405 Rörläggning Nicke Vähäoja
405 Rörläggning Väinö Valoketo
406 Elinstallation Eetu Mäkinen
406 Elinstallation Juuso Matilainen
406 Elinstallation Mikael Mäkelä
406 Elinstallation Tomi Mäkinen
501 Konditor Minna Kaunela
501 Konditor Jennika Uusikartano
502 Restaurangkock Henrik Heiskanen
502 Restaurangkock Matias Koskinen
502 Restaurangkock Mikko Koskinen
503 Cateringkock Anton Väisänen
503 Cateringkock Mikke Lindroos
503 Cateringkock Rasmus Aaltonen
503 Cateringkock Verneri Halttula
504 Servitör Emilia Viitanen
504 Servitör Ilkka Muhonen
602 Elektronik Arttu Alakotila
602 Elektronik Mikko Wrightson
604 Laborant Matias Äijö
604 Laborant Pinja Harakkamäki
605 Plåt och svetsning Anssi Piittinen
606 Mekatronik Lasse Timlin
606 Mekatronik Max Barman
606 Mekatronik Toni Leinonen
606 Mekatronik Valtteri Kaarineva

Läroanstalt: Tampereen teknillinen lukio

206 Produktion av webbsidor Henri Hyytiä
N3 Robotik Esa Räisänen