Utbildningsanordnare: Seinäjoen Koulutuskuntayhtymä Sedu

Läroanstalt: Koulutuskeskus Sedu

101 Fordonsmekanik Arttu Kivenmäki
101 Fordonsmekanik Jussi Hautamäki
101 Fordonsmekanik Jussi Ojala
101 Fordonsmekanik Saku Niemi
101 Fordonsmekanik Santeri Toppari
101 Fordonsmekanik Tia‐Maria Tuikka
104 Transportlogistik Antti Ojajärvi
104 Transportlogistik Jesse Leppinen
104 Transportlogistik Tomi Hanhikoski
104 Transportlogistik Topi Kulmala
205 Datorer och nätverk Mika Pajala
205 Datorer och nätverk Roope Suopuro
302 Frisering Emmi‐Mari Mustapää
305 Närvårdare Anna Kangasluoma
305 Närvårdare Elli Kilpiö
305 Närvårdare Emilia Pantolin
305 Närvårdare Jonna Ryhänen
306 Rengöringsservice Annukka Paulasaari
306 Rengöringsservice Suvi Latvala
306 Rengöringsservice Terhi Hietikko
306 Rengöringsservice Tiia Sopenkivi
307 Klädsömnad Kaisa Ojaniemin
308 Visuellt försäljningsarbete Lotta Ämmälä
308 Visuellt försäljningsarbete Silja Ala‐Lahti
310 Företagsamhet Eerika Myllyniemi
310 Företagsamhet Hanna Pihlajaniemi
310 Företagsamhet Heli Julmala
310 Företagsamhet Silja Ala‐Lahti
310 Företagsamhet Säde Välilehto
310 Företagsamhet Tomas Jouppi
311 Djurskötare Miia Hietaharju
311 Djurskötare Milla Rahikka
311 Djurskötare Salla Rinta‐Tassi
312 Turism Elina Häggman
312 Turism Jenni Haapaniemi
312 Turism Laura Männistö
312 Turism Riina Latvala
313 Ekonomiförvaltning Eerika Myllyniemi
313 Ekonomiförvaltning Henna Pihlajaniemi
314 Säkerhetsbranschen Antti Väli‐Torala
314 Säkerhetsbranschen Arttu‐Mikael Kulmala
404 Målning och tapetsering Jenna‐Juulia Niemelä
404 Målning och tapetsering Joanna Taipalus
405 Rörläggning Olli Mäkelä
405 Rörläggning  Juho Tikkala
405 Rörläggning Kalle‐Pekka Saari
405 Rörläggning Markus Tikkamäki
405 Rörläggning Niko Polvi‐Lohikoski
405 Rörläggning Sami Polvi‐Lohikoski
406 Elinstallation Jaakko Muilu
406 Elinstallation Jami Hämäläinen
406 Elinstallation Marko Maunula
406 Elinstallation Niko Suvisalmi
407 Husbyggnad, timmermansarbete Lauri Latvala
407 Husbyggnad, timmermansarbete Miki Isoaho
408 Husbyggnad, murning och plattsättning Laura Talvitie
408 Husbyggnad, murning och plattsättning Tapani Katila
503 Cateringkock Alina Englund
503 Cateringkock Heini Luomanen
503 Cateringkock Säde Välilehto
503 Cateringkock Tiia Keski‐Hannula
504 Servitör Jenna Linna
504 Servitör Saana Römpötti
602 Elektronik Antti Siro
602 Elektronik Asko Salmenaho
602 Elektronik Jori Kaivola
604 Laborant Dai Le
604 Laborant Eena Kujanpää
604 Laborant Jade Skytten
604 Laborant Marianna Sukari
604 Laborant Teemu Mäki‐Pollari
605 Plåt och svetsning Jimi Ylihärsilä
605 Plåt och svetsning Miko Nurmela
605 Plåt och svetsning Samuli Mäkelä
607 Maskinmontering och underhåll Teemu Heino
P1 MästarePLUS – rengöringsservice Helena Niemi
P1 MästarePLUS – rengöringsservice Mari Sallila
P1 MästarePLUS – rengöringsservice Tanja Salminen