Utbildningsanordnare: Savon koulutuskuntayhtymä

Läroanstalt: Savon ammatti‐ ja aikuisopisto

205 Datorer och nätverk Juho Kolehmainen
205 Datorer och nätverk Topias Kinnunen
401 Möbelsnickare Matti Ruuska
603 CNC-maskinbearbetning Jere Leppänen
303 Skönhetsvård Janni Luomi
303 Skönhetsvård Marianna Rönkkö
101 Fordonsmekanik Janne Rahkonen
101 Fordonsmekanik Teemu Rissanen
103 Billackering Crista Truumure
103 Billackering Wilma Itkonen
104 Transportlogistik Johanna Jäntti
104 Transportlogistik Joonas Nissinen
105 Användning av skogsmaskin Veikka Sutinen
105 Användning av skogsmaskin Ville Moilanen
204 Databehandling Jonne Okkonen
204 Databehandling Ville Kokkarinen
205 Datorer och nätverk Emil Riise
302 Frisering Annica Harlamow
302 Frisering Niina Heikkinen
302 Frisering Pauliina Nuutinen
302 Frisering Ronja Tiitinen
305 Närvårdare Amalia Oja
305 Närvårdare Janette Kuittinen
305 Närvårdare Minttu Knuutinen
306 Rengöringsservice Elli‐Noora Matero
306 Rengöringsservice Salla Silvennoinen
307 Klädsömnad Iri Sotarauta
308 Visuellt försäljningsarbete Jenni Saarelainen
308 Visuellt försäljningsarbete Vera Luostarinen
310 Företagsamhet Alpo Kosunen
310 Företagsamhet Juuso Kolari
310 Företagsamhet Pyry Nissinen

312 Turism Ada Halonen
312 Turism Enni Piippo
314 Säkerhetsbranschen Janina Juntunen
314 Säkerhetsbranschen Jenny Juntunen
401 Möbelsnickare Matti Ruuska
404 Målning och tapetsering Erno Kantanen
404 Målning och tapetsering Reetta Nissinen
405 Rörläggning Jukka Hallikainen
405 Rörläggning Niko Karvonen
406 Elinstallation Joel Halonen
406 Elinstallation Juho Tirkkonen
406 Elinstallation Saku Räisänen
407 Husbyggnad, timmermansarbete Eemil Korhonen
407 Husbyggnad, timmermansarbete Joona Pitkäkoski
407 Husbyggnad, timmermansarbete Santtu Kauppinen
408 Husbyggnad, murning och plattsättning Aatu Vajanto
410 Anläggning av grönområde Jenna Rantala
410 Anläggning av grönområde Pinja Turunen
502 Restaurangkock Hanna‐Riikka Kantelinen
502 Restaurangkock Tara Laitinen
503 Cateringkock Emilia Jokinen
503 Cateringkock Riku Savolainen
503 Cateringkock Tiia Antikainen
503 Cateringkock Tiia Maria Järnfors
504 Servitör Anni Partanen
504 Servitör Tiina Kettunen
601 Automationsteknik Harri Tervonen
601 Automationsteknik Henna Parkkonen
603 CNC-maskinbearbetning Eetu Partanen
603 CNC-maskinbearbetning Eetu‐Ville Rautiainen
605 Plåt och svetsning Eemil Pakarinen
605 Plåt och svetsning Joni Konttinen
605 Plåt och svetsning Tomi Koponen
605 Plåt och svetsning Ville Hämäläinen