Utbildningsanordnare: Oulun seudun koulutuskuntayhtymä

Läroanstalt: Oulun seudun ammattiopisto

101 Fordonsmekanik Eemil Neuvonen
102 Bilskadereparation Joni Lammela
102 Bilskadereparation Ossi Puhakka
102 Bilskadereparation Rasmus Ollila
103 Billackering Eemeli Rautiainen
103 Billackering Jere Utriainen
103 Billackering Roni Marttila
104 Transportlogistik Teemu Kettukangas
104 Transportlogistik Tommi Kuisma
105 Användning av skogsmaskin Iikka Mäkelä
105 Användning av skogsmaskin Jonne Ahola
105 Användning av skogsmaskin Lauri Riepula
105 Användning av skogsmaskin Tommi Marttila‐Tornio
205 Datorer och nätverk Matti Määttä
205 Datorer och nätverk Vili Eskola
206 Produktion av webbsidor Mika Valkealahti
208 Spelproduktion  Heli Loukkola
208 Spelproduktion  Roosa Krapu
301 Kundbetjäning och försäljning Jaakko Kyngäs
301 Kundbetjäning och försäljning Lotta Oikarinen
301 Kundbetjäning och försäljning Veera Uusi‐Illikainen
305 Närvårdare Inka Mällinen
307 Klädsömnad Pinja Piri
309 Hästskötsel Anne Tikka
309 Hästskötsel Annika Suojärvi
309 Hästskötsel Riikka Heikkinen
309 Hästskötsel Sara Karjalainen
310 Företagsamhet Alina Vihelä
310 Företagsamhet Joni Rytkönen
310 Företagsamhet Liisa Laukkanen
310 Företagsamhet Matti Myöhänen
310 Företagsamhet Miko Anttila
310 Företagsamhet Riina Sillanpää
312 Turism Emmi Sallinen
312 Turism Henna Klemetti
312 Turism Niina Ronkainen
312 Turism Sini Holappa
313 Ekonomiförvaltning Henna Virta
313 Ekonomiförvaltning Moona Lehtonen
313 Ekonomiförvaltning Olli Ronkainen
313 Ekonomiförvaltning Peppi Nykänen
314 Säkerhetsbranschen Tommi Impiö
401 Möbelsnickare Joni Snåre
406 Elinstallation Markus Lääperi
406 Elinstallation Topias Vasalampi
410 Anläggning av grönområde Janita Kolppanen
501 Konditor Jonna Kyllönen
501 Konditor Roosa Rautio
502 Restaurangkock Joel Manninen
502 Restaurangkock Väinö Ahonen
504 Servitör Casimir Snellman
504 Servitör Janina Pekkala
601 Automationsteknik Joni Kimpimäki
601 Automationsteknik Miika Lyly
601 Automationsteknik Valtteri Laurila
602 Elektronik Albert Uusi‐Illikainen
602 Elektronik Joonatan Kivelä
602 Elektronik Riku Paananen
603 CNC-maskinbearbetning Petri Sumiloff
605 Plåt och svetsning Joni Viinamäki
605 Plåt och svetsning Sami Kantola
607 Maskinmontering och underhåll Elias Korkiakoski