Utbildningsanordnare: Jyväskylän koulutuskuntayhtymä

Läroanstalt: Jyväskylän ammattiopisto

102 Bilskadereparation Janne Mäkinen
102 Bilskadereparation Juuso Perukangas
104 Transportlogistik Daniel Koskinen
104 Transportlogistik Ville Pohjola
202 Tryckteknik Emmi Rajala
202 Tryckteknik Iita Ilves
202 Tryckteknik Jarkko Porrassalmi
203 Planering av trycksaker Henriikka Silvennoinen
203 Planering av trycksaker Karoliina Lehtolahti
203 Planering av trycksaker Sanna‐Sofia Svensk
204 Databehandling Anni Rantala
204 Databehandling Antti Lehmonen
204 Databehandling Carolus Kotilainen
204 Databehandling Neea Hölsä
204 Databehandling Niki Sutinen
301 Kundbetjäning och försäljning Antti Pihlavamäki
301 Kundbetjäning och försäljning Nea Muikku
303 Skönhetsvård Ella Kinnunen
303 Skönhetsvård Noora Ukkonen
303 Skönhetsvård Oona‐Peppi Heikkilä
305 Närvårdare Lilja Honkola
307 Klädsömnad Elisa Nykänen
307 Klädsömnad Melissa Dahlman
308 Visuellt försäljningsarbete Alexandra Vuorela
308 Visuellt försäljningsarbete Kaisu Kinnunen
310 Företagsamhet Atte Permikangas
310 Företagsamhet Jeremia Linjama
310 Företagsamhet Serena Kirvesmäki
313 Ekonomiförvaltning Liisa Ruusuvirta
313 Ekonomiförvaltning Sara‐Sofia Hänninen
402 Ventilationsinstallation Juho Tuimala
402 Ventilationsinstallation Petteri Liimatainen
405 Rörläggning Pekko Oksanen
405 Rörläggning Sampo Björkman
407 Husbyggnad, timmermansarbete Severi Vihtamäki
407 Husbyggnad, timmermansarbete Toni Urpilainen
408 Husbyggnad, murning och plattsättning Leo Ikkala
408 Husbyggnad, murning och plattsättning Toni Puurunen
501 Konditor Emilia Kravt
501 Konditor Terhi Karjalainen
502 Restaurangkock Sampo Taskinen
502 Restaurangkock Valtteri Paltamaa
503 Cateringkock Alex Hakanen
503 Cateringkock Sonja Rehvanen
503 Cateringkock Suvi Martikainen
503 Cateringkock Tiia Olkkola
504 Servitör Suvi Minkkinen
504 Servitör Tiia Korhonen
601 Automationsteknik Jan Simpanen
605 Plåt och svetsning Aleksi Putkonen
606 Mekatronik Juho Kinnunen
606 Mekatronik Touko Silpola

Läroanstalt: Jyväskylän lukiokoulutus

310 Företagsamhet Eeli Kokkonen
310 Företagsamhet Jenni Niemi
310 Företagsamhet Venni Aho

Läroanstalt: Jämsän ammattiopisto

104 Transportlogistik Aleksi Pohja
104 Transportlogistik Eetu Virkkunen
105 Användning av skogsmaskin Antti Jämsen
105 Användning av skogsmaskin Antti Pynnönen
105 Användning av skogsmaskin Joonas Leppä
105 Användning av skogsmaskin Konsta Korjonen
304 Floristik Emma Eharni
304 Floristik Emma Kajuutti
304 Floristik Minna Mustonen
406 Elinstallation Hermanni Haljala
406 Elinstallation Lasse Laitonen